Омега-3 – незамінний помічник для серця

Проблеми на роботі, сварки в родині, новини по телевізору змушують в буквальному сенсі хапатися за серце? Від зміни погоди або будь-якого стресу болить голова, а тонометр доводиться тримати під рукою? Аналізи крові наближаються до критичних, а рівень холестерину «зашкалює»? Час не просто звернути увагу на здоров’я, але і переглянути свій раціон.

Чого не вистачає серця

У сімдесятих роках минулого століття датські кардіологи звернув увагу, що ескімоси дуже рідко страждають від серцево-судинних захворювань. Вивчення цього феномена показало, що причина – в їх раціоні, основою якого є морська риба.

Сучасна статистика лякає – в більш ніж 50% випадків причиною смерті пацієнтів різного віку є серцево-судинні хвороби, які з кожним роком «молодшають». При цьому 80% смертей від ССЗ відбувається через інфарктів і інсультів. В Україні хвороби серцево-судинної системи діагностовано більш ніж у половини жителів.

Однією з причин, по якій серце починає працювати з перебоями, а судини звужуються, порушуючи кровообіг, є утворення склеротичних бляшок на стінках вен, артерій і капілярів. Неправильне харчування, «погана» спадковість, порушення обміну речовин призводять до підвищення рівня холестерину, який поступово закупорює судини.

Вчені довели, що поліненасичені жирні кислоти омега-3 комплексно впливають на серцево-судинну систему:

  • вони знижують рівень ліпідів в крові;
  • регулюють серцевий ритм;
  • запобігають розвитку ішемічної хвороби;
  • мають протизапальну дію на серцево-судинну систему;
  • розширюють кровоносні судини, знижують тиск;
  • не дають гормонів стресу руйнувати клітини кровоносних судин;
  • знижують в’язкість крові, запобігають утворенню тромбів;
  • знижують ризик смерті від коронарної недостатності, інфаркту міокарда.

«Рибний» ключ до здорового серця

Активні кислоти омега-3 є незамінними, тобто отримати організм їх може тільки з їжі. Вони містяться в глибоководній морській і океанської риби, яку потрібно вживати не рідше одного-двох разів на тиждень. Такий раціон запобіжить дефіцит ПНЖК і дозволить зберегти здоровими кровоносні судини і серце.

Риба повинна бути свіжою, з мінімальною кількістю термічної обробки. Якщо купити якісний продукт неможливо, отримати потрібно кількість омега-3 можна зі спеціальних дієтичних добавок.

Італійські вчені стверджують: особливо важливо забезпечити достатню кількість ПНЖК людям, у яких вже діагностовано хвороби серця або був серцевий напад. Вживання омега-3 на 32% знижує ризик повторного нападу і загострень, що призводять до летального результату.

Оскільки ці кислоти знижують в’язкість крові, регулярне їх вживання знижує ризик утворення тромбів, розріджує кров, нормалізує артеріальний тиск.

Ще один серцевий помічник

Кардіологи стверджують, що ослаблення міокарда перестало бути «хворобою літніх», сьогодні його діагностують і у пацієнтів молодше 40 років. За даними дослідження, у людей з ослабленим міокардом знижений рівень коензиму Q10. Його прийом знижує ризик інфаркту, знижує тиск, покращує кровопостачання кінцівок, послаблює аритмії і полегшує напади стенокардії.

Рубрики

Интересные статьи

Читайте в рубрике

Leave a Comment

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.